Het Active Cooling Vest en SmartShoulder op ExpoRIC

Het Active Cooling Vest en SmartShoulder op ExpoRIC

Arnhem, 13/04/2022 - Op 18 en 19 mei zal op het vliegveld Twente in Enschede de ExpoRIC plaatsvinden. Aangezien dit een van de grootste evenementen voor de hulpdiensten binnen Nederland is, willen wij de kans niet missen om onze innovaties te laten zien. Op de expo zal Teijin Smart Safety het Active Cooling Vest en de SmartShoulder presenteren. Ook zullen we een sneak preview geven van ons nieuwe product dat speciaal gemaakt is om de veiligheid van brandweerlieden te bevoorderen, ongeacht de plaats.

 

ExpoRIC 2022

ExpoRIC wordt beschouwd als het grootste en belangrijkste evenement voor professionals van alle openbare hulpdiensten in Nederland. Hieronder vallen: politie, brandweer, defensie, gezondheidszorg (ambulance) en Rijkswaterstaat. Ook professionals op het gebied van particuliere brandweerzorg, gezondheidsdiensten en crisisbeheersing zijn van de partij. Elk jaar zijn er duizenden bezoekers aanwezig op de twee dagen. Dit jaar worden meer dan 200 bedrijven verwacht, die zich allemaal richten op het veiliger houden van hulpverleners. Naast de activiteiten in de grote hal zullen er ook buiten demo's worden gegeven.

 

Koelvest op accu

Koelvesten zijn meestal gebaseerd op ijs of op Phase Changing Materials (PCM). Deze vesten bieden doorgaans matige lichaamskoeling gedurende een korte tijd. Daardoor is de kans dat onderkoeling optreedt groter. Door de gebruikte materialen zijn ze ook vaak zwaar, waardoor de bewegingsvrijheid en bruikbaarheid worden beperkt. Vanwege deze beperkende factoren werd door Teijin een koelvest op accu ontwikkeld.

 

Active Cooling Vest

Met het oog op de veiligheid van hulpverleners heeft het Smart Safety team een nieuwe en innovatieve manier ontwikkeld om effectieve lichaamskoeling aan te bieden. Het Active Cooling Vest is een koelvest die op een accu draait. Het kan tot zes uur lang ononderbroken voor effectieve en constante lichaamskoeling zorgen, waardoor de kans op onderkoeling grotendeels wordt uitgesloten. De batterij drijft zes krachtige ventilatoren aan, die lucht door een speciaal ontworpen textiel systeem blazen, om de natuurlijke koelingscapaciteiten van het lichaam te optimaliseren. Het systeem is in staat om zweet efficiënt af te voeren. Aangezien de binnenste laag het zweet absorbeert, is het lichaam in staat om zijn natuurlijke koelingscapaciteiten te versnellen.       

 

Goed zichtbaarheid bij weinig licht

Hulpverleners moeten soms werken in omstandigheden met weinig licht. Of het nu gaat om de politie die in een donker bos naar een verdachte zoekt of een ambulanceverpleegkundige die een arbeider op een ondergrondse bouwplaats redt, weinig licht kan een cruciale taak nog uitdagender maken. Het vasthouden van een zaklamp kan zowel onhandig als niet effectief zijn, omdat de lichtstraal slechts een klein gebied verlicht. Deze factoren Teijin ertoe gebracht een oplossing te ontwikkelen om de zichtbaarheid in slecht verlichte omgevingen te verbeteren.

 

SmartShoulder

SmartShoulder is een slim veiligheidsvest dat is uitgerust met drie LED-lichten die de helderheid automatisch kunnen aanpassen aan de omgeving. De sensor in het veiligheidsvest is in staat de huidige lichtomstandigheden in de omgeving te detecteren, en zich hier op aan te passen. Als het licht snel uitvalt, schakelt hij automatisch alle lichten in een oogwenk aan. De SmartShoulder zal in de toekomst uit te breiden zijn met man-down en panic button functionaliteiten. 

 

Bekijk het Active Cooling Vest en de SmartShoulder op ExpoRIC 2022

Ons team zal zowel het Active Cooling Vest als de SmartShoulder laten zien op de Teijin Smart Safety stand, nummer E21. Daar kunt u een kop koffie drinken met ons team om te praten over beide producten. Tijdens het evenement zal ons team een sneak preview geven van onze nieuwe oplossing, die speciaal is ontwikkeld voor brandweerorganisaties. 

 

Als u nu al in contact wilt komen met een van onze teamleden, klik dan hier.

 

Om meer te komen weten over het Active Cooling Vest klik hier

Als u geïnteresseerd bent in de mogelijkheden van de SmartShoulder, klik dan hier.